V tomto článku se podíváme na výběr moderní garnýže. Představíme si některé základní typy a zhodnotíme klady a zápory. Komerční sdělení.
Kde koupit garnýže? V klasickém obchodě nebo na internetu. Není nákup garnýže na internetu riskantní? Jak správně určit velikost garnýže a jak garnýž vlastně vybrat?
Sada zkouškových otázek z předmětu KIV/DB2. Sběr za delší období. Nedoporučuji dělat taháky. Nejlepší přístup je se jednotlivá témata naučit z aktuálních přednášek.
Změna designu bydlení díky novým garnýžím. Komerční sdělení.
Stručnější článek na téma montované haly pro zemědělské účely. Komerční sdělení.
V pátek 18.7. 2008 se udělalo aspoň relativně hezky a my jsme se rozhodli této menší přívětivosti počasí využít. Vzali jsme auto a GPSku a udělali jsme si výlet po stopách známého filmu Ať žijí duchové. Pokud to nevíte, tento film se z části natáčel na našem hradě Krakovec.
ASWI - RUP Case Studies. Anglicky. Autor: Ing. MSc. Přemysl Brada Ph.D. Tento obsah je převzat z portálu ZČU. Na portále to nešlo pořádně vytisknout. Tady to půjde.
Otázky ze zkoušky z DB2 z 19.5. 2008.
Základní znalosti k SŘBD Oracle. Tento článek je psán jako součást přípravy na ZP test z DB2 na FAV ZČU v Plzni. Je tady výtah základů z oblasti: základní sql dotazy, triggery, uložené procedury, kurzory, sekvence, dynamické sql a optimalizace dotazu.
Snažil jsem se na webu najít nějaký rozumný návod na instalaci OpenCMS a vývoj pluginů. Samozřejmě jsem nenašel skoro nic. Respektive asi milion neúplných návodů, které se zabývají pouze něčím. Budu se tedy asi muset držet hesla: "Když něco chceš pořádně, udělej si to sám." a návod si napsat.
Praktické použití uložených procedur a triggerů na SŘBD: MySql5, Firebird a Oracle. Ukázka volání sql dotazů a uložených procedur z Php5.
Ukázka řazení v Javě metodou Selection sort.
Ukázka řazení metodou Bubble sort.
Program počítá nejmenší společný násobek dvou čísel.
Program počítá největšího společného dělitele dvou zadaných čísel.
Program otestuje, jestli zadaný bod leží na elipse. Použití matematických funkcí Math.pow.
Vstupem programu jsou parametry "a","b" a výsledkem je "x". Jednoduchá ukázka programu na výpočet rovnice. Použití if.
Pomocná třída pro načítání dat od uživatele. Tato třída je spíše jen pro školní účely. Pokud byste chtěli profesionální načítání dat z konzole, tak by bylo nutné použít BufferedReader, který je pro ukázkové příklady zbytečně složitý.
Na začátek je tady trošku něco jednoduššího. Jednoduchá ukázka jak načíst data do proměných a jak provést základní výpočty. Jedná se o součet, geometrický a kvadratický průměr.

řazení článků:

nejnovější nejčtenější