email tisk

2008-03-30 20:03:18 | zobrazeno: 6211x
Práce musí být osvěžující, proto jakékoliv přepracovaní je trestné ...

1. Práce musí být osvěžující, proto jakékoliv přepracovaní je trestné, kdo se v práci zapotí, bude okamžitě propuštěn.

2. Počátek pracovní doby bude určen vedoucím, nesmí však být dříve, než v 10 hodin dopoledne, před započetím vlastní práce podává se svačina, obložené chlebíčky, chlazené víno, čaj, vše podle přání zaměstnanců.

 3. Mininimalni mzda zaměstnanců činí 50 kč na hodinu, mimoto celé zaopatření včetně piva, likéru.  

4. Při práci je dovoleno zpívat, začne-li někdo melodii, ostatní zaměstnanci ihned nechají práce a zpívají společně. 

5. Polední přestávka je od 12.00 do l3.00 hodin, soukromé pochůzky se v této době nepovolují, zaměstnanec, který poruší polední přestávku, činí tak na vlastní nebezpečí a zkrácenou polední přestávku si musí uměrně prodloužit.

 6. Mezi 13.00 a 17.00 hodinou se podává káva a zákusky, přičemž povinností vedoucího je postarat se o vhodnou zábavu, např. karty estrádní zábava popopř. ženy.

7. Usne-li někdo při práci, musí být zachován naprostý klid (ostatní zaměstnanci opustí ihned pracoviště a mají pro zbytek dne volno). 

8. V 17.00 hodin je slavnostní ukončení pracovní doby, hraje hudba a vedoucí děkuje každému zaměstnanci osobně za vykonanou práci. 

9. Žení-li se zaměstnanec, platí podnik útraty, včetně výbavy. Svatba se odbývá v bytě vedoucího a podnik je po dobu několika dnů uzavřen -podnikové volno.

 10. Dovolená je dvakrát v roce: 8 neděl v léti a 6 neděl v zimě, je-li zaměstnanec mimo domov, postará se podnik o úklid jeho bytu.

 11. Pro zaměstnané ženy je povinností podniku postarat se o vychovatelku a uklízečku pro každou domácnost.

 12. Zdá-li se zaměstnanci v noci sen o práci a muže-li sen řádně prokázat, přísluší mu mzda jako za noční práci (popřípadi nastoupí-li další den do práce přináleží mu též příplatek za práci přesčas).

Související obrázky