email tisk

2013-06-23 19:47:09 | zobrazeno: 2142x
Stručnější článek na téma montované haly pro zemědělské účely. Komerční sdělení.

Montované haly jsou v poslední době čím dál tím populárnějším řešením výstavby skladových objektů. Typickým příkladem jsou i zemědělské haly, tedy montované haly pro zemědělské účely. Zemědělské haly lze využít jako sklady nejrůznějších plodin nebo jako stáje chovných zvířat. 


Zemědělské haly jako sklady

Pokud chceme využít zemědělskou halu jako sklad, je třeba si rozmyslet, jaké plodiny chceme v této hale skladovat. Některé plodiny jsou choulostivé na omrznutí a je třeba se tomu přizpůsobit. Zemědělská hala může být z hlediska zateplení: 
  • zateplená - opláštění je s využitím sendvičových panelů a izolace, případně se jedna z kratších stěn vyzdívá
  • nezateplená - opláštění je s většinou s využitím trapézových plechů

Zemědělské haly jako stáje

V případě stájí je třeba zemědělské haly zateplit, prosvětlit a nainstalovat vzduchotechniku. Tím je myšlen minimálně set odvětrávacích turbín. Stáje se většinou nevytápí, neboť zvířata si objekt "zadýchají". 

Zateplení se provádí nejčastěji s využitím tzv. sendvičových panelů, které se skládají ze dvou plechových plátů, mezi kterými je vrstva kvalitní izolace. Spoje jsou samozřejmě vodotěsné, takže nehrozí nasáknutí izolace vodou. 

Prosvětlení zemědělských hal je většinou s využitím prosvětlovacích panelů, pásů, nebo rovnou velmi pěkných prosvětlovacích oblouků. Většinu těchto materiálů odebíráme od společnosti Lindab z pozice oficiálního certifikovaného distributora. 


Více informací na webu: montované haly Rossí.

Komerční sdělení. Případné chyby vyhrazeny. Neručíme za správnost všech uvedených informací.
Reklamy Google Adwords: